انجمن اسلامي معلمان ايران
مباحث فرهنگي ، سياسي و تربيتي و خبرهاي انجمن اسلامي معلمان ايران 
قالب وبلاگ

 پیام تسلیت انجمن اسلامی معلمان 

به مناسبت درگذشت زنده یاد سید هادی محدث


باسمه تعالی


%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%ab-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d9%be%db%8c%d8%b4%da%a9%d8%b3%d9%88%d8%aa-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%85-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%88%d9%85-%d9%85%d8%ad%d8%af%d8%ab-%d8%a7%d8%ad%db%8c%d8%a7%da%af%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d8%ac%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%81%d8%a7%d9%87%db%8c%d9%85-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86

استاد قرآن پژوه و معلم دلسوز سید هادی محدث دعوت حق را لبیک گفت.انجمن اسلامی معلمان ایران

ضایعه درگذشت «سیدهادی محدث» از بنیان گذاران پیشکسوت انجمن اسلامی معلمان و  مؤلف کتب درسی قرآنی را به جامعه معلمان کشور بویژه خانواده معزز ایشان تسلیت می گوید. ایشان از خادمان و پیشکسوتان قرآنی بود که سال 1389 به عنوان خادم قرآن کشوری شاخته شد؛ این استاد قرآنی قبل از انقلاب اسلامی از مبارزان انقلابی بود.
 مرحوم محدث که مهندس فیزیک نیز بود و به تدریس فیزیک می‌پرداخت، فعالیت‌های قرآنی خود را در کنار آموزش فیزیک انجام می‌داد و برای چندین سال مشاور قرآنی حسین مظفر، وزیر اسبق آموزش و پرورش و صاحب تألیفات متعددی بود که کتاب‌های 9 جلدی مفاهیم آموزش قرآن مهد قرآن از آثار این استاد قرآنی بود.

از درگاه خداوند منان برای روح بلند این معلم پیشکسوت ،غفران الهی و برای همه ارادتمندان و بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.

                                           انجمن اسلامی معلمان ایران

                                                 بهمن ماه 1392


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ شنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۲ ] [ 8:26 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار

     انقلاب اسلامی ایران و حاکمیت برخاسته از آن، ثمره تلاش ها، فداکاری ها و رشادت های بزرگ مردان و زنان تاریخ ساز این سرزمین است؛ که در طول چندین دهه و با هدف دست یابی به استقلال ، آزادی و عدالت ، زیر پرچم اسلام عزیز، از هیچ کوششی فروگزار نکرده و تمام سختی ها، نفاق ها و دشمنی ها را به جان خریده اند. در این میان، البته جایگاه آنان که از جان خود گذشتند و در جریان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن، افتخار شهادت را از آن خود ساختند، ممتاز و بی بدیل است.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۸ بهمن۱۳۹۲ ] [ 11:43 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

Mohammad Derakhshi

Mohammad Derakhshi نوامبر 22 12:17
باید ها ونبایدها مدیریت جدید آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی
رای مردم به دکتر روحانی در انتخابات 24 خرداد 92 و اقبال گسترده به گفتمان تدبیر وامید ، از اولویت وضرورت تغییر نگاه وسلیقه حاکم بر دستگاه های اجرایی و تغییر جهت گیری نهادهای دولتی به سمت خواسته های جدید مردم به مثابه صاحبان واقعی کشور و نظام حکایت می کند.حضور یک پارچه اصول گرایان در راس قوای سه گانه کشور در هشت ساله گذشته ، مشکلات متعددی در حوزه های سیاسی و فرهنگی وبه خصوص اقتصادی در کشور پدید آورده بود که پرداختن همه جانبه و علمی به جوانب مدیریت تک صدایی در حاکمیت سیاسی و عوارض و پی آمدهای منفی آن ، باید در دستور کار پژوهشگران سیاسی واقتصادی قرار گیرد.

موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۲ آذر۱۳۹۲ ] [ 9:27 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]


اعلام رسمی رشد اقتصادی منفی 5.4 درصد

از سوی مرکز آمار


چکیده: مرکز آمار ایران رشد اقتصادی بدون نفت کشور در سال گذشته را منفی 5.4 و با نفت را منفی 3.1 درصد اعلام و جدول مقایسه ای عملکرد دولت های سازندگی، اصلاحات و مهرورزی را منتشر کرد.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۱ آبان۱۳۹۲ ] [ 7:6 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

اعلام حمايت انجمن اسلامی معلمان از آقاي دكتر فاني


بسمه تعالی : دولت یازدهم در حالی کار خود را آغاز نمود که چند وزارتخانه آن از جمله آموزش و پرورش موفق به کسب اکثریت رای نمایندگان نشدند. این مسئله در شرائط عادی امری طبیعی و از خصیصه های یک نظام تفکیک قوایی و مردم سالار است و بسیار اتفاق می افتد که بین مجلس و دولت در خصوص کابینه اتفاق نظر کاملی رخ ندهد. اما عدم رای اعتماد به وزرای آموزش و پرورش و آموزش عالی آن هم در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، موجی از نگرانی ها را متوجه این دو وزارتخانه نمود. به همین دلیل جناب آقای دکتر روحانی در کوتاه ترین زمان ممکن با انتصاب سرپرستانی مجرب ( دکتر فانی و دکتر توفیقی ) این خلع را پر نمود تا روند اقدامات و برنامه های  مناسب برای شروع سال تحصیلی ونیز برنامه های کلان  دولت یازدهم در بخش فرهنگ و آموزش که از اقدامات اساسی وزرای این دو وزارتخانه بود با مشکلی روبه رو نشود.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۸ مهر۱۳۹۲ ] [ 19:19 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

بیاینه انجمن اسلامی معلمان هرمزگان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

دکتر فانی از رویش های باقی مجموعه فاخر آموزش و پرورش است.


حلول ماه مهر و مهربانی را در حالی پاس می داریم که تقارن آن با هفته دفاع مقدس همواره یادآور مقاومت قهرمانانه ملّت سلحشور ایران از حدود و ثغور میهن اسلامی با فداکاری و ایثار دلاور مردان این بوم و بر، رقم خورده است که بس شایسته است با باز تعریف یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس بر مشی و مرام آن بزرگواران اقتدا نمود . پر واضح است که عامل ثبات، قوام و دوام نظام اسلامی همان علت موجده آن یعنی هم گرایی و هم افزایی قاطبه مردم خواهد بود


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۰ مهر۱۳۹۲ ] [ 9:46 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]


بیانیه انجمن اسلامی معلمان استان قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

به نام خداوند مهرآفرین
(ن والقلم و ما یسطرون)

زیبايی خزان را همین بس که با شروع بهار آموزش قرین است ، معلمان عزیز، این باغبانان گلستان علم و ادب پا به عرصه پرورش نهالانی می گذارند،تشنه علم ، تا در آینده ای نه چندان دوردر پر بارتر کردن بهار طبیعت موثرتر از پیش باشند.تا از این طریق سهم بسزای خود را در سعادت و آبادانی کشور به بهترین وجه ممکن ایفا کرده باشند.دانش آموزان با بهترین امیدها و آرزوها پا به عرصه علم آموزی می گذارند تا آینده ای روشن برای خود و جامعه شان ترسیم نمایند.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱ مهر۱۳۹۲ ] [ 11:29 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 

               بسم الله الرحمن الرحيم

            پيام  انجمن اسلامي معلمان ايران

           به معلمان حكيم و دانش آموزان فهيم 

              به مناسبت آغاز سال تحصيلي 93 -  1392

  

  مهر، ماهي است كه ماه و مهر دانش بر سينه سپهر پژوهش با طلوعي پرآوازه ، درخششي تازه را مي آغازند. در سايه سار بهار تعليم و تربيت ، ميليون ها كودك ، نوجوان و جوان پرتكاپو و دانشجو ، بال و پر مي گشايند و بال در بال ملايك به سوي خلوت سراي خورشيد و چشمه سار نور اميد روي مي آورند. صحن و سراي مدارس، دبستان ها ، دبيرستان ها و دانشگاه ها  آغوش پرمهر خود را مي گشايند و اين تشنگان زلال حكمت و معرفت را در خنكاي روح بخش و طراوت آفرين خود آرامش مي بخشايند.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۲ ] [ 9:32 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

حمايت انجمن اصفهان از دكتر فاني

انجمن اسلامي معلمان استان اصفهان طي نامه اي به آقاي رئيس جمهور از وزارت آقاي دكتر فاهي حمايت كرده اند.متن كامل اين نامه عبارت است از:

به نام خدا

حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب اقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با تقدیم سلام و احترام :

با انتخاب شایسته  جناب عالی توسط ملت ایران با شعار تدبیر و امید بار دیگر نور امید بر جان دوست داران کشور و نظام اسلامی دمیده شد.

فرهنگیان به عنوان یکی از گروه های مرجع اجتماعی درپرتو این انتخاب شایسته امید وار شده و انگیزه  بیشتری برای خدمت و تزریق معرفت ونشاط و شادابی در جامعه پیدا کردند .

بدیهی است انتخاب جناب عالی پیام های روشن و معنا داری داشت که همه  دست اندرکاران کشور و گروه های اجتماعی باید ان را درک کرده و مقدرات کشور را بر اساس ان تنظیم و تدبیر نمایند .

متاسفانه به دنبال تحرکات هدفمند جریان هایی در بیرون و درون مجلس که از مکتب فکری خاصی  هدایت می شوند، وزرایی که بیشترین ارتباط را با طبقه تحول افرین و پر نشاط کشور داشتند، مشمول اعتماد مجلس واقع نشدند.از جمله جناب اقای دکتر نجفی که اموزش و پرورش را به خوبی می شناخت و از وجهه متین و با کفایتی در دولت و بین فرهنگیان برخوردار بود و به لحاظ این ویژگی ها می توانست بر مشکلات فایق اید و راه دشواری که در پیش رو داشت، با کمک و همدلی سایر ارکان حاکمیت و بدنه جامعه فرهنگیان به سهولت بپیماید، که با تاسف بسیار این چنین نشد.

لذا از شما خواهشمند است فردی را به عنوان وزیر اموزش و پرورش به مجلس معرفی فرمایید که در تراز دکتر نجفی باشد . شخصیتی که توانمند و نخبه و معلمی متفکر و دارای سعه صدر و زیبنده اموزش و پرورش و اشنا به مسایل ان وزارت خانه و از همه مهم تر مورد اقبال جامعه فرهنگیان و همسو با جریان فکری دولت باشد.لذا باتقدیر و تشکر از محضر جناب عالی که فرهیخته دیگری را برای سرپرستی وزارت اموزش و پرورش برگزیدید، انتظار داریم با توجه به سوابق، تعهد و ویژگی های دکتر فانی ایشان را به مجلس شورای اسلامی معرفی فرمایید.

به امید این که حوادث تلخ گذشته در مجلس تکرار نشود و با رای قاطع نمایندگان مسوولیت ان وزارت خانه را به عهده گرفته و با انتخاب مدیران لایق در سطوح ستادی و استانی روح تازه ای را به ان دستگاه دمیده و خواسته های به حق معلمان را جامه عمل بپوشاند.

توفیق روز افزون حضرت عالی را از در گاه خداوند خواستاریم.

                                        باسپاس فراوان

 

انجمن اسلامی معلمان ناحیه 4 اصفهان               

کمیته  فرهنگیان ستاد اقای روحانی         

  جمعی از فرهنگیان شاغل و باز نشسته  ناحیه 4


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ یکشنبه ۱۷ شهریور۱۳۹۲ ] [ 7:56 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 تبريك انجمن به آقاي مسجد جامعي

انجمن اسلامي معلمان ايران به مناسبت انتخاب آقاي دكتر احمد مسجد جامعي به رياست شوراي شهر تهران پيام تبريكي براي ايشان ارسال كرد. متن كامل اين پيام چنين است:

برادر ارجمند جناب مستطاب آقای دکتر احمد مسجد جامعی

 انتخاب جناب عالی به عنوان شخصی فرهیخته و چهره ای مورد اعتماد با سوابق اجرایی موفق و برخوردار از منشی منطقی و اعتدال‌گرا، افقی نوین را نوید بخشید.

 امید آن که با توجه به محبوبیت و سلوک مردمی که از شما در خاطره‌ها است، از تهران به عنوان عاصمه‌ کشور، شهری الگو و پیشتاز در همه‌ ابعاد به‌ منصه ظهور رسد.

مبارک باد بر آن‌جناب، اعضای محترم شورای شهر تهران و همشهریان عزیزمان این گزینش شایسته و بهنگام.

روز گار خدمت و عزت مستدام باد.

                                      انجمن اسلامی معلّمان ایران


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ جمعه ۱۵ شهریور۱۳۹۲ ] [ 9:44 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

نامه انجمن اسلامي معلمان استان اصفهان به آقاي روحاني

درباره معرفي آقاي دكتر فاني به سرپرستي وزارت آموزش و پرورش

به نام خدا

حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم و محبوب ملت ایران

با تقدیم سلام و ارادت

با طلوع دولت تدبیر و امید، سرمایه‌های اجتماعی کشور که چند سالی به تاراج رفته بود ، فرونی یافت و رونق گرفت و نور امید بر جان دوست داران کشور و نظام اسلامی دمید.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۲ ] [ 13:2 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]


مسئول انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل:

دولت آینده به مطالبات فرهنگیان توجه بیشتری کند


مسئول انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل گفت:

 دولت آینده باید به مطالبات فرهنگیان توجه بیشتری کند.
خبرگزاری فارس: دولت آینده به مطالبات فرهنگیان توجه بیشتری کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، غلامحسین گنجی در نشست مشترک انجمن
اسلامی معلمان اردبیل با نمایندگان کانون صنفی معلمان و فعالان فرهنگی که
صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: انتظار این است که در دولت آینده
برنامه‌ریزی‌ها به سمتی باشد تا خواسته‌ها و مطالبات معلمان بیشتر و بهتر
فهمیده شده و زمینه ارتقای جایگاه صنفی معلمان فراهم آید.

وی با تاکید بر ضرورت همگرایی و وحدت بین تشکل‌های فرهنگیان، وظیفه اصلی
آن ها را اخذ مطالبات و انتظارات بحق همکاران فرهنگی، سامان دهی، انتقال به
مسئولان و پیگیری آن ها و تلاش در جهت تاثیرگذاری معلم به عنوان رکن اساسی
تعلیم و تربیت، در تصمیم‌گیری‌های کلان آموزش و پرورش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، غلامعلی عباسی دبیر کانون صنفی معلمان
استان اردبیل نیز در این نشست خواستار وحدت بیشتر تشکل‌ها، با تکیه بر
نقاط مشترک شد و بر لزوم ارتباط بیشتر با معلمان و پرهیز از انحصارطلبی
در میان تشکل‌ها تاکید کرد.

در این نشست همچنین آخرین وضعیت آموزش و پرورش استان مورد بحث و بررسی
قرار گرفت و حاضران در جلسه با ارائه نظريات خود ضمن تاکید بر انسجام
تشکل‌ها و همگرایی نیروهای فعال آن ها خواستار تداوم نشست‌های مشترک و
تعامل بیشتر با مسئولان به منظور انتقال مسائل و مشکلات موجود در راستای
بهبود وضعیت دستگاه تعلیم و تربیت استان اردبیل شدند.
تاريخ خبر 23/4/92


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ یکشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۲ ] [ 17:37 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

به نام خدا

نامه چهار تشكل فرهنگي كشور به  آقاي دكتر روحاني رئيس جمهور

چهار تشكل فرهنگي كشور سازمان معلمان ايران،كانون صنفي معلمان ايران،مجمع فرهنگيان ايران اسلامي و انجمن اسلامي معلمان ايران طي نامه اي به آقاي دكتر روحاني نظريات خود را درباره انتخاب وزير آموزش و پرورش با ايشان در ميان گذاشتند. متن كامل نامه اين تشكل ها به اين شرح است:


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۵ تیر۱۳۹۲ ] [ 18:47 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 فرهنگيان در گفتگو با «قانون»
اعتدال را به آموزش و پرورش بازگردانيد
پس از اين كه حسن روحاني به عنوان رئيس جمهور منتخب انتخاب شد، بسياري به تغيير در شيوه مديريتي كشور اميدوار شدند. كمترين انتظار از دولت تدبير و اميد اين است كه به خواست اكثريت راي دهندگان اهميت داده و ساختار مديريتي كشور را دگرگون كند.

موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳ تیر۱۳۹۲ ] [ 17:33 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

مسئول انجمن اسلامی معلمان سراسر کشور در گفتگو با ایلنا:

برگزاری زودهنگام اجلاس روسای آموزش و پرورش شائبه سیاسی دارد

امسال علاوه بر این که این اجلاس زود‌تر از موعد مقرر برگزار شده، جناب آقای روحانی رئیس جمهور منتخب نیز به این اجلاس دعوت شده‌اند که انجام این امر از سوی آقای حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش شائبه برانگیز است.

 مسئول انجمن اسلامی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: برگزاری زودهنگام اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور شائبه سوء استفاده سیاسی دارد.

 داود محمدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد:

هر ساله وزارت آموزش و پرورش اجلاسی را با حضور روسای آموزش و پرورش سراسر کشور برگزار می‌کند که در آن فعالیت‌های سال گذشته و همچنین برنامه‌های سال آینده از سوی مدیران و روسای آموزش و پرورش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 وی ادامه داد: اما ظاهرا امسال این اجلاس در زمانی زود‌تر از موعد مقرر برگزار می‌شود.

 وی با بیان این که این اجلاس هفته آینده روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این اجلاس قاعده این است که رئیس جمهور وقت شرکت کند و از مدیران و روسای آموزش و پرورش تقدیر و تشکر کند.

 محمدی اظهار داشت: اما امسال علاوه بر این که این اجلاس زود‌تر از موعد مقرر برگزار شده، جناب آقای روحانی رئیس جمهور منتخب نیز به این اجلاس دعوت شده‌اند که انجام این امر از سوی آقای حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش شائبه برانگیز است.

 وی توضیح داد: روال کار این است که هر رئیس جمهور با افراد منتخب خودش و افرادی که پس از وی در مسند کار آمده‌اند، به بررسی برنامه‌ها بپردازند و این در حالی است که جناب آقای روحانی در حال حاضر مشغول بررسی اوضاع و تعیین کابینه هستند.

 محمدی با بیان این که بهتر بود این اجلاس در زمانی پس از تنفیذ حکم ریاست جمهوری و تغییر و تحولات دولت انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: این کار موجب می‌شد تا معلمان و مدیران منتخب ریاست جمهوری آقای روحانی در شرایط بهتری در این اجلاس شرکت می‌کردند تا سیاست‌های آموزش و پرورش با سیاست‌های مسئولان همخوانی بیشتری داشته باشد.

 مسئول انجمن اسلامی معلمان سراسر کشور با بیان این که زود‌تر برگزار کردن این اجلاس و برگزاری آن به این شکل به این دلیل تردید آمیز است که شائبه سوء استفاده سیاسی از برگزاری آن توسط وزیر آموزش و پرورش را به ذهن متبادر می‌کند.

 به گفته وی، انجام این اجلاس در زمان خود و با کیفیت بهتر می‌توانست به درک بهتر شرایط موجود و انجام اقدامات بهتر و مطلوب‌تر کمک کند.

 وی ادامه داد: به نظر بنده این اقدام وزیر آموزش و پرورش قابل نقد است و احتمال سوء استفاده سیاسی از آن می‌رود.

پایان پیام

 


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان، خبرهای آموزش و پرورش
[ پنجشنبه ۱۳ تیر۱۳۹۲ ] [ 12:25 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

به نام خداوند جان و خرد

بیانیه تشکل های معلمان و فرهنگیان حامی دکتر حسن  روحانی رئیس جمهور منتخب

" پس بشارت ده آن بندگانم را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آن ها پیروی می کنند "

) قرآن کریم)

به حول قوه ی الهی و با تدبیر و اراده ی ملت بزرگ ایران ، باز هم حماسه ای شگفت انگیز در خرداد ماه رقم خورد و پس از سال های سخت  بی تدبیری و ناراستی ، خورشید دولت تدبیر و امید دمید و غریو شادی مردم در خیابان ها پیچید .


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۸ تیر۱۳۹۲ ] [ 17:16 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]


                     به نام آفرینشگر لوح و قلم

اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان استان تهران 

درباره انتخابات ریاست جمهوری

با توجه به نقش بی بدیل انتخابات در تحقق و استقرار نظام  مردم سالاری در کشور، انجمن اسلامی معلمان ایران به همراه سایر گروه ها و احزاب اصلاح طلب کشور همه مساعی خود را در راه برگزاری یک انتخابات پرشور،قانونی و عادلانه مبذول داشت.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۲ ] [ 12:59 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

 اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان ایران

درباره انتخابات شورای شهر تهران

نامزدهای ائتلاف اصلاح طلبان برای شورای شهر تهران

با توجه به ارزش و اهمیت مشارکت فعال همه مردم در ادامه امور شهرها،لزوم گزینش انسان های دلسوز و آگاه برای عضویت در شوراهای شهر بیشتر احساس می شود.

انجمن اسلامی معلمان ایران ضمن احترام به همه کاندیداهای شورای شهر تهران، افراد ذیل را به عنوان اصلح معرفی می کند و از همه شهروندان فرزانه و فهیم می خواهد که با رای دادن به ایشان گامی بلند در راه اداره بهتر شهر بردارند:


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان، روز نوشت ها
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۲۲ خرداد۱۳۹۲ ] [ 6:24 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

                                  باسمه تعالی

اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان در حمایت از آقای دکتر حسن روحانی

رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِی لِلإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا (سوره مبارکه آل عمران، آیه 193)

  و ما را عاشقانه فراخواند که «میزان رای ملت» است و مردم چون چشمان خویش به او اعتماد داشته و حرمت رای مردم را در کمال و سلوکش با تمام وجود یافته و بارها و بارها قلب خویش را صندوق آرای خلق خدا قرار دادند و یکی از زیباترین و مردمی ترین انتخاب‌ها را در اوج شکوهمندی با برگزیدن فرزند راستین اسلام و مردم، حضرت سید محمد خاتمی در دوم خرداد 1376 در معرض دید جهانیان قرار دادند. 

 و در دوره‌های بعد مردم سر از پا نشناخته با عشق و امید با استقبال او و دیگر همفکرانش شتافتند، اما حوادث و موانع جانکاه با منشأ شناخته شده برای توده‌ مردم بر این امید و آمال ابرهای سیاه خویش را سایه افکن نمود، تا این که مردی به میدان آمد که امام در شأن او در آن هنگام که هدف ترور نابخردان مقدس مآب و منافق قرار گرفت، فرمود:«هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است». امواج امید به آینده‌ کشور در اوضاع درون‌مرزی و برون مرزی به اهتزاز در آمد و غریو توده‌های عظیم مردم فضا را شکافت که «صل علی محمد، ناجی ملت آمد» و این بار نیز چهره عبوس یأس خودآرایی نمود و مردی که شخصیت مقاوم و استوار او قبل و بعد از انقلاب طوفان‌ها را پشت سر نهاده و با  عشق مردمی و روح‌ الهی «ناجی ملت» لقب یافته بود، مردم از نعمت نجاتش محروم ماندند؛ اما از آنجایی که فرهیختگان و مردم یاورانی چون اندیشمند ارجمند جناب آقای دکتر محمد رضا عارف چهره علمی شناخته شده جهانی و برادر وفادار خاتمی به میدان آمد و با حسن اخلاق و در نهایت میدان و در نهایت صداقت در قلوب مردم مسکن گزید و در اوج مردانگی در شعبان‌المعظم مصداق زیبایی از «الهی هب لی کمال الانقطاع الیک» بر دیدگان نشاند و به خاطر وحدت نیروهای دلسوز و آینده نگر سنگر دفاع از آزادی، استقلال و جمهوریت و اسلامیت را به برادر دور اندیش،  آینده‌نگر و امید بخش خویش جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سپرد که این گذشت تاریخی و این جایگزینی بار دیگر غنچه های امید را در قلب ملت عزیز و آگاه ایران شکوفا نمود و هر لحظه طراوت آن جان‌ها را بیش از پیش نوازش می‌دهد تا روز جمعه 24 خرداد 1392 معیار مردمی و سالم بودن این آزمون خطیر به منصه‌ ظهور خواهد رسید.

 « باش تا صبح دولتت بدمد//کاین هنوز از نتایج سحر است»

 انجمن اسلامی معلمان ایران، قدردانی و سپاس خویش را به محضر برادر عزیز و فرهیخته جناب مستطاب دکتر محمدرضا عارف تقدیم نموده و این گذشت و ایثار اصلاح طلبانه را به محضرشان تبریک گفته و به خوبی می داند که این فداکاری همواره در حافظه‌ ملت قدرشناس و تاریخ ایران سرافراز به یادگار خواهد ماند. امید آن که در دولت جناب حجت الاسلام والمسلمین روحانی از وجود عزیز جناب دکتر عارف در جهت تحقق آمال و آرمان‌های بلند ملت و بهره برداری از عقلانیت درخشان و اندیشه والا و تجارب ارزشمند ایشان نهایت بهره‌مندی به عمل آید.

با تقدیم احترام به ملت سرافزار - انجمن اسلامی معلمان ایران

                                          21خردادماه 1392


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ سه شنبه ۲۱ خرداد۱۳۹۲ ] [ 23:36 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان 

                      به مناسبت رحلت حضرت آیت الله طاهری

به مناسبت رحلت عالم مجاهد حضرت آیت الله طاهری،انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان طی صدور اطلاعیه ای ،این رویداد جانگداز را خدمت همه حق باوران تسلیت گفت. متن کامل اطلاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

«وجاء من اقصا المدینه رجل یسعی قال یا قوم التبعو المرسلین»

نیمه خرداد است و دل هایی که در سوگ سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هنوز بی تابی می‌کند، در تلاطم فقدان یکی از عزیزترین و ارزنده‌ترین یاران معمار انقلاب بار دیگر سوگوار شده است.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳ خرداد۱۳۹۲ ] [ 22:13 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
رد صلاحیت بخش وسیعی از اصلاح طلبان در انتخابات شوراهای شهر

به دنیال رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب از لیست داوطلبان انتخابات شوراهای شهرها در سراسر کشور، آقای دکتر سید حسن الحسینی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران و کاندیدای انتخابات شورای شهر تهران، طی نامه هایی اعتراض خود را اعلام داشتند.

در ادامه مطلب متن کامل نامه های ایشان را می توانید بخوانید:


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۹ خرداد۱۳۹۲ ] [ 12:0 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

باسمه تعالی

دکتر احمد شیرزاد در جمع اعضای انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان:

کارنامه دولت اصول گرایان بسیار اسف بار و نابسامان است
 

آقای دکتر شیرزاد در جمع اعضای انجمن اسلامی معلمان ناحیه 4 اصفهان ضمن

اشاره به نقش و تأثیر انجمن اسلامی معلمان به عنوان یک نهاد با سابقه در جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا کنون نکات جالبی درباره بررسی اجمالی وضعیت احزاب و گروه های شناسنامه دار در جناح های مختلف کشور مطرح کردند وافزودند:گروه های سیاسی کشور به چهار گروه اصلاح طلبان، اصولگرایان سنتی، دولتی ها و جبهه پایداری تقسیم می شوند.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۵ خرداد۱۳۹۲ ] [ 12:5 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

 به نام آفرینشگر لوح و قلم

اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان ایران

به مناسبت کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری

انجمن اسلامی معلمان ایران ورود آیت الله هاشمی رفسنجانی به عرصه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را در راستای تحقق اهداف و آرمان های اصلاح طلبانه مردم فهیم و فرزانه ایران ارزیابی می کند. بنابراین بدین وسیله اعلام می داریم که همه اعضای انجمن در سراسر کشور  پا به پای همه مردم ایران نقش و رسالت خویش را در انجام رسالت ملی - اجتماعی خود در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور ایفا خواهند کرد.

انجمن از آقای هاشمی رفسنجانی به خاطر پذیرش این مسئولیت مهم در این برهه بحران زده و خطیر کشور تشکر و قدردانی می کند و همراه با جریان اصلاح طلبی کشور به زعامت جناب آقای سید محمد خاتمی و یاران مظلومش امیدوارند تا ایشان توفیق یابند تا در راه تحقق اهداف و آرمان های سترگ ملت ایران گام هایی بزرگ بردارند.

انجمن از همه مسئولان و دست اندکاران انتخابات انتظار دارد ،برگزاری انتخاباتی قانونی و عادلانه را در دستور کار قرار داده ،سلامت آن را تضمین نمایند.

انجمن اسلامی معلمان ایران

23اردیبهشت ماه 1392


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ دوشنبه ۲۳ اردیبهشت۱۳۹۲ ] [ 20:5 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

درخواست جمعی از فعالان فرهنگی و سیاسی برای کاندیداتوری خاتمی

جمعی از معلمان و فرهنگیان فعال در عرصه آموزش و پرورش کشور با انتشار بیانیه ای، از سیدمحمد خاتمی درخواست کردند به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم حضور یابد.


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۴ اردیبهشت۱۳۹۲ ] [ 11:57 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
  بیانیه انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان

روز بزرگی در پیش رو داریم !  دوازدهم اردیبهشت  . روزی برای پاس داشت  مقام معنوی و ارزش اجتماعی - فرهنگیِ معلمان کشور.  اما هر ساله ، این ایام با لفاظی ها و تعارفات بی اثر و بی فایده سپری می شود و  درد و رنج انسان هایی که زندگی خود را فدای رشد فرهنگ و آموزش ایران کرده اند ،  همچنان پابرجا می ماند  . به درستی گفته شده است که : هیچ جامعه ای فراتر از اندیشه های معلمانش رشد نخواهد کرد


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت۱۳۹۲ ] [ 8:14 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

دعوت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از سیدمحمد خاتمی برای نامزدی انتخابات 

به گزارش خبرنگار ایسنا، ژاله فرامرزیان رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، با اجماع نظر از جناب حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرد.

اطلاعیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به شرح زیر است:


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳ فروردین۱۳۹۲ ] [ 8:15 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 

نظرسنجي


باسمه تعالی : با سلام خواهر و برادر گرامی

تقاضامند است ، لحظه ای را فارغ از تبلیغات رسانه های خارجی و داخلی بیندیشید و به سوالات زیر پاسخ دهید.

همان گونه که مستحضرید از سال 84 تا کنون کلیه قوای سه گانه و سازمان ها و ادارات تحت پوشش آن ها توسط یک جریان سیاسی اداره می شود . این در شرایطی است که برنامه پنج ساله تدوین شده و درآمدهای نفتی به شکل قابل توجهی افزایش یافته ، انتظار این است که ما در همه حوزه ها پیشرفت را احساس كنیم . شما چه نظری دارید؟

جدول نظرسنجي در ادامه مطلب...


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۶ دی۱۳۹۱ ] [ 14:42 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

 بيانيه تحليلي  انجمن اسلامي معلمان استان اصفهان

درباره فاجعه تصادف اتوبوس راهيان نور

 

پاسخگو بودن ،مهم اين است                                                     

در حالی که اکثر کارشناسان و دلسوزان نظام تعلیم وتربیت با نگرانی عمیق تحولات فعلی آموزش وپرورش را رصد می کردند و شاهد تاراج سرمایه های انسانی این مرز وبوم  در اثر اعمال سیاست های غیرکارشناسی  وتبلیغاتی(تغییر نظام آموزشی بدون انجام مقدمات لازم،استخدام های بی ضابطه ،تعطیلی پنجشنبه ها،کم کردن ساعات آموزش مدارس،و...) متولیان امر بودند که هرکدام از این تصمیمات به از دست رفتن فرصت های گرانبهای بارور نمودن استعدادها و توانمندی های نوباوگان این سرزمین منجر شده است!
موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۲۸ آبان۱۳۹۱ ] [ 9:39 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]

انا لله و انا اليه راجعون

برادر گرامي جناب آقاي مهقاني

درگذشت پدر بزرگوار و انسان ارزشمدار شما علاوه بر شما و خانواده محترمتان ما را نيز غرق غم و ماتم كرد. در اين ضايعه مولمه ما را نيز در اندوه جانكاه خود شريك بدانيد.

از درگاه خداوند متعال براي آن فقيد سعيد، غفران الهي و براي همه بازماندگان محترم صير جميل و اجر جميل مسلت داريم.

                                       انجمن اسلامي معلمان ايران  - آبان ماه 1391


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ جمعه ۵ آبان۱۳۹۱ ] [ 19:29 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
 پيام تسليت انجمن اسلامي معلمان ايران به مناسبت سانحه دردناك اتوبوس دانش آموزان بروجني

                             انالله و اناالیه راجعون

بار ديگر سوء تدبير و دست تقدير ،سانحه اي غم انگیز آفريد و با واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان دختر بروجني ،دل هايي داغدار و ملتي سوگوار شد. اين رويداد غم انگيز موجب تاسف و تاثر خاطر ملت ایران گردید.

انجمن اسلامي معلمان ايران این مصیبت جانسوز را به مردم خونگرم استان چهارمحال و بختیاری، جامعه فرهنگیان و به ویژه خانواده های این عزیزان تسلیت می گوید.

از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می کنم.

امیدواريم مسئولان ذی ربط با انجام اقدامات لازم پیشگیرانه و برخورد مناسب با خاطیان، از وقوع و تکرار حوادث دلخراش مشابه جلوگیری کنند.

                                          انجمن اسلامي معلمان ايران

                                                 آبان ماه 1391


موضوعات مرتبط: خبرهای انجمن اسلامی معلمان
[ جمعه ۵ آبان۱۳۹۱ ] [ 18:58 ] [ انجمن اسلامي معلمان ايران ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شکل گیری حکومت های خودکامه بدون حضور روشنفکران کوته بین و حقیر ناممکن است. این گونه روشنفکران در عمل به نظامی خدمت می کنند که مدعی مبارزه با آن اند.
(هانا آرنت)
امکانات وب